KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Färgetsning 13316119
nr 1331 6119
Shoichi Hasegawa
(f. 1929), Japan
Färgetsning, "Salon de thé (Kyoto). Signerad, numrerad LV/LXXXX, 21x24 cm
Shoichi Hasegawa, föddes 1929 i Yaiz i Japan, japansk grafiker och målare.
Utrop:
700 kr
Såld:
900 kr
måndag 1 juni 2020
kl 19:47:05
500 kr
800 kr
800 kr
800 kr (Budbetjänt)
Shoichi Hasegawa
Läs mer om Shoichi Hasegawa